Interneto naudojimo ypatumų stebėjimas yra aktualus daugeliui žmonių. Tai ypatingai svarbu tuomet, jeigu turite ribotų duomenų planą. Mobilusis internetas ar fiksuoto ryšio planai gali greitai išnaudoti įsigytus gigabaitus. Taigi – kaip sužinoti kiek sunaudota interneto? Tai padaryti galite įvairiais būdais, pvz., turimo įrenginio nustatymuose, specialiose programėlėse arba interneto tiekėjo svetainėje. Šiame straipsnyje visus įmanomus metodus aptarsime kiek plačiau.
Kaip pasižiūrėti kiek sunaudota interneto telefone?
Kaip pažiūrėti kiek sunaudota interneto iPhone arba Android telefone? Tai padaryti galite per nustatymus. Jeigu naudojate iPhone telefoną, spauskite „Settings“, tuomet „Mobile Data“. Ten pamatysite „Current Period“. Svarbu paminėti, kad šis mygtukas nerodo konkretaus per mėnesį sunaudoto interneto kiekio. Tačiau, jeigu norite stebėti mėnesinius duomenis, galite periodiškai rankiniu būdu atstatyti skaitiklį. Tai padarysite paspaudę nustatymų apačioje esantį mygtuką „Reset Statistics“.
Jeigu naudojate Android telefoną, spauskite „Settings“, tuomet „Connections“ arba „Network & Internet“, vėliau „Mobile Data Usage“. Čia pamatysite bendrai išnaudotą mobiliųjų duomenų kiekį. Svarbu paminėti, kad kai kuriuose Android įrenginiuose galite nustatyti norimą interneto naudojimo periodą, pvz., kas mėnesį. Tokiu būdu sunaudotus duomenis patikrinti bus gerokai patogiau.
Kita vertus, jei norite matyti tikslų duomenų sunaudojimą, susietą su Jūsų mobiliuoju planu, susisiekite su savo interneto tiekėju. Taip pat galite prisijungti prie turimos paskyros. Kai kuriems žmonėms ten stebėti likusius mobiliuosius duomenis yra gerokai patogiau.
Kaip pasižiūrėti kiek sunaudota interneto kompiuteryje?
Jeigu Jus domina, kiek sunaudota interneto kompiuteryje, vadovaukitės šiais žingsniais:
- Windows kompiuteryje reikia nueiti į „Settings“, tuomet „Network & Internet“ ir „Data Usage“. Čia pamatysite bendrą interneto duomenų sunaudojimą per paskutines 30 dienų;
- Mac kompiuteryje reikia nueiti į „Activity Monitor“, o tuomet „Network“. Čia matysite „Sent“, reiškiantį duomenų kiekį, kurį kompiuteris išsiuntė per tinklą, taip pat „Received“, kuris nurodo per tinklą gautų duomenų kiekį.
Kita vertus, galite pasinaudoti ir maršrutizatoriaus duomenų stebėjimu. Kaip tai padaryti? Prisijunkite prie maršrutizatoriaus administravimo sąsajos. Dažniausiai tai daroma įvedant IP adresą į naršyklę. Tuomet prisijunkite prie savo paskyros. Viskas! Daugelis maršrutizatorių rodo tinklo duomenų naudojimą pagal įrenginius. Kita vertus, interneto likutį taip pat galite patikrinti specialiose programėlėse.
Kaip pasižiūrėti kiek sunaudota interneto planšetiniame kompiuteryje?
Jeigu norite sužinoti, kiek interneto duomenų sunaudojate savo planšetiniame kompiuteryje, vadovaukitės žemiau nurodytais žingsniais, priklausomai nuo aktualios operacinės sistemos:
- Naudojantiems Android planšetinį kompiuterį, reikia eiti į „Settings“, tuomet „Network & Internet“ ir „Mobile Data Usage“. Čia matysite bendrą sunaudotų mobiliųjų duomenų kiekį per tam tikrą laikotarpį. Nustatymuose taip pat galite pasirinkti norimą duomenų limitą (angl. Data Limit), kad gautumėte įspėjimus, kai būsite beveik išnaudoję turimą internetą;
- Naudojantiems iPad planšetinį kompiuterį, reikia eiti į „Settings“, tuomet „Cellular“ ir „Cellular Data Usage“. Čia pamatysite sunaudojamų duomenų kiekį. Svarbu paminėti, kad mobiliojo ryšio duomenų statistika nėra automatiškai nustatoma pagal mėnesinį ciklą. Tačiau, jei norite stebėti per mėnesį sunaudojamų duomenų kiekį, galite periodiškai rankiniu būdu atstatyti skaitiklį. Tai padarysite paspaudę mygtuką „Reset Statistics“.
Jeigu prie interneto jungiatės per Wi-Fi, duomenų sunaudojimą galite patikrinti per maršrutizatoriaus sąsają. Ką tai reiškia? Pirmiausia turite prisijungti prie maršrutizatoriaus administravimo puslapio. Dažniausiai tam pasitelkiamas IP adresas. Prisijungę prie savo paskyros matysite tinklo įrenginius ir jų sunaudotus duomenis. Kita vertus, interneto likutį taip pat galite patikrinti specialiose programėlėse.
Kokia programėlė skaičiuoja interneto duomenų sunaudojimą?
- My Data Manager. Programėlė veikia tiek Android, tiek iOS telefonuose. Ji leidžia sekti mobiliųjų duomenų, Wi-Fi ir tarptinklinio ryšio naudojimą. Be to, programėlė suteikia galimybę nustatyti mėnesinius limitus ir siunčia įspėjimus, kai artėjate prie limito;
- GlassWire. GlassWire veikia Android įrenginiuose ir pasižymi paprastu naudojimu. Ji suteikia galimybę stebėti, kurios programėlės sunaudoja daugiausia interneto ir pan.;
- Data Usage Monitor. Programėlė veikia Android įrenginiuose. Ji leidžia sekti tiek mobiliųjų duomenų, tiek Wi-Fi naudojimą. Programėlė automatiškai nustato tinklo tipą ir pateikia statistiką pagal dieną, savaitę ar mėnesį;
- NetGuard. Dar viena programėlė veikianti Android įrenginiuose. Ji leidžia stebėti duomenų naudojimą. Be to, NetGuard taip pat suteikia galimybę blokuoti norimų programėlių prieigą prie interneto;
- DataMan. Tai programėlė veikianti iOS įrenginiuose. Ji suteikia galimybę sekti mobiliojo ir Wi-Fi interneto duomenų sunaudojimą. Programėlė taip pat leidžia nustatyti mėnesinius duomenų limitus ir siunčia pranešimus, jeigu juos viršijate.
INIT klientai sunaudojamus interneto duomenis taip pat gali patogiai pasitikrinti savo telefone. Rekomenduojama pasinaudoti aukščiau esančiomis instrukcijomis. Internetas taip pat gali būti patikrintas programėlėse, kurias ką tik aptarėme arba INIT puslapyje.