Loading...
Mano init

Kodėl lėtas internetas?

Lėtas internetas erzina daugelį žmonių. Įprastai tai trukdo sklandžiai žiūrėti vaizdo įrašus, žaisti kompiuterinius žaidimus, dalyvauti konferenciniuose pokalbiuose ir pan. Taigi, greičiausiai kyla klausimas, kodėl lėtas internetas nusprendė aptemdyti būtent Jūsų kasdienybę? Tai gali lemti nemažai skirtingų priežasčių. Kai kurias iš jų greičiausiai išspręsite savarankiškai, tačiau dėl kitų reikės kreiptis į profesionalus. Nepamirškite, jog pagelbėti taip pat gali Jūsų paslaugos tiekėjas. Visgi, pradėkime nuo pat pradžių ir aptarkime pagrindines lėto interneto priežastis. 

Lėto interneto priežastys

Lėto interneto priežastys gali būti įvairios, pavyzdžiui, silpnas Wi-Fi ryšio signalas, maža greitaveika, didelis naudojamų įrenginių kiekis ir pan. Kai kurie žmonės taip pat pasirenka jiems netinkamą planą. Bet kokiu atveju, dalį nurodytų priežasčių galite išnagrinėti patys, pavyzdžiui, patikrindami greitaveiką. Tai padaryti padės interneto greičio matuoklė. Savarankiškai nesunkiai patikrinsite ir Wi-Fi ryšio signalo stiprumą. Kita vertus, jeigu problemos rasti nepavyksta, nebijokite kreiptis į savo paslaugos tiekėją. 

Silpnas Wi-Fi ryšio signalas

Silpnas Wi-Fi ryšio signalas yra dažna priežastis, dėl kurios internetas gali veikti lėtai. Tai reiškia, kad Jūsų turimas įrenginys negauna pakankamai stipraus signalo iš maršrutizatoriaus, kuris perduoda interneto duomenis. Kokios to priežastys? Silpnas signalas gali atsirasti dėl didelio atstumo tarp įrenginio bei maršrutizatoriaus, sienų arba kitų fizinių barjerų ir pan. 

Kai Wi-Fi ryšio signalas yra silpnas, duomenys perduodami lėčiau. Tai reiškia, kad interneto puslapiai gali krautis ilgiau, o vaizdo įrašų kokybė sumažėti. Norint pagerinti situaciją, rekomenduojama patikrinti, ar nėra jokių kliūčių signalo perdavimui. Taip pat galima apsvarstyti naujo maršrutizatoriaus įsigijimą. 

Trūkinėja interneto ryšys/maža greitaveika

Trūkinėjantis interneto ryšys arba maža greitaveika yra dar kelios priežastys, kodėl lėtai veikia internetas. Aptarkime jas kiek plačiau. Kai ryšys nuolat trūkinėja, naudojamas įrenginys praranda ir vėl atkuria ryšį su internetu. Tai gali sukelti nemažai problemų, pavyzdžiui, ilgesnį internetinių puslapių krovimą, netikėtą atsijungimą nuo žaidimų serverių ir pan. Tuo tarpu, maža greitaveika gali lemti ilgų atsakymų iš serverio laukimą. Dažniausiai tai pastebima tuomet, kai norima žiūrėti aukštos kokybės vaizdo įrašus, atsisiųsti didelius failus ir pan. 

Trūkinėjantis interneto ryšys gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai tai susiję su anksčiau jau aptartu silpnu Wi-Fi signalu, tinklo perkrova, pasenusia įranga ir pan. Maža greitaveika taip pat atsiranda dėl skirtingų priežasčių. Tai gali būti pasenęs maršrutizatorius, prasta interneto tiekėjo paslaugų kokybė, tinklo perkrova ir pan. 

Įrenginių kiekio įtaka interneto greičiui

Kiekvienas prie tinklo prijungtas įrenginys yra papildoma apkrova maršrutizatoriui. Taigi, tai tampa dar viena priežastimi, kodėl internetas veikia lėtai. Kai daug skirtingų įrenginių yra naudojami vienu metu, bendras tinklo pralaidumas turi būti padalintas tarp visų jų. Maršrutizatorius, kuris turi ribotą pralaidumą, privalo paskirstyti duomenų srautą tarp įrenginių, todėl kiekvienam iš jų gali tekti mažesnis interneto greitis. 

Ką daryti, jeigu norite pagerinti interneto greitį? Paprasčiausias būdas yra sumažinti prijungtų įrenginių skaičių. Jei to padaryti negalite, rekomenduojama įsigyti galingesnį maršrutizatorių.

Interneto greitis ir planai

Interneto greitis labai priklauso nuo to, kokį tiekėją ir planą pasirinkote. Ką tai reiškia? Iš esmės, kiekvienas planas turi maksimalią duomenų perdavimo spartą, kurią galite pasiekti. Jeigu turimas planas siūlo mažesnį greitį, Jūsų interneto ryšys greičiausiai bus lėtesnis. Tikėtina, kad tai pastebėsite tuomet, kai atliekate veiklas, kurios reikalauja daug duomenų, pavyzdžiui, žaidžiate žaidimus, žiūrite vaizdo įrašus ir pan. 

Pasirinkto plano greitaveika dažnai nurodoma megabitais per sekundę (Mbps). Pavyzdžiui, jei turite 10 Mbps planą, jis bus gerokai lėtesnis nei 100 Mbps. Taigi, susidūrusiems su prastu internetu, rekomenduojama persvarstyti anksčiau nurodytas priežastis. Tačiau, jeigu pastebite, kad jos Jums netinka, peržiūrėkite pasirinktą planą ir, esant poreikiui, šį pakeiskite nauju. 

Jeigu ieškote greito interneto – greičiausiai susidomėsite INIT paslaugomis. Siūloma interneto paslauga gali siekti 100 Mbps, 400 Mbps,1 Gbps ar net 2 Gbps. Taigi belieka pasirinkti Jums tinkamą variantą. 

Ką daryti, jei lėtai veikia internetas?

Susidūrus su lėtu internetu, rekomenduojama atlikti šiuos žingsnius:

  • Patikrinkite Wi-Fi stiprumą namuose;
  • Pamatuokite interneto spartą;
  • Perkraukite maršrutizatorių ir naudojamus įrenginius;
  • Apribokite prijungtų įrenginių skaičių;
  • Atlikite naudojamų įrenginių patikrą antivirusine programa;
  • Patikrinkite pasirinktą interneto planą. Gali būti, kad pasiekėte nurodytą ribą;
  • Susisiekite su savo paslaugos tiekėju. 

Kaip patikrinti Wi-Fi stiprumą namuose?

Jeigu norite patikrinti Wi-Fi stiprumą namuose, tai padaryti galite štai taip:

  1. Į išmanųjį telefoną arba nešiojamąjį kompiuterį parsisiųskite Wi-Fi analizės programėlę. Jų gausu tikrai įvairių. Tai gali būti „AirPort Utility“, „WiFi Analyzer“ ir pan;
  2. Įsitikinkite, kad pasirinktas įrenginys yra prijungtas prie Wi-Fi tinklo; 
  3. Įjunkite parsisiųstą programėlę ir peržvelkite rodomus duomenis. Signalo stiprumas dažniausiai matuojamas decibelais (dBm). Stiprus signalas turėtų būti arčiau -30 dBm, o silpnas maždaug -90 dBm;
  4. Rekomenduojama žingsniuoti po skirtingas namų vietas, kad atkreiptumėte dėmesį į tai, kaip signalo stiprumas keičiasi įvairiuose kambariuose;
  5. Pažymėkite vietas, kur signalas stipriausias ir silpniausias. Tai padės lengviau rasti galimas problemos priežastis. 

Atsižvelkite į tai, jog signalą gali slopinti sienos, baldai ir pan. Jeigu norite, galite pamėginti paeksperimentuoti. Pavyzdžiui, pabandykite perkelti maršrutizatorių arčiau tos vietos, kurioje signalas yra silpnas. 

Interneto spartos matavimas

Jei pastebėjote, kad internetas veikia lėtai, rekomenduojama patikrinti jo spartą. Kaip tai padaryti? Susiraskite įmonės tinklinę įrangą, kur sujungti visi tinklo kabeliai, t.y. maršrutizatorių su integruotu tinklo šakotuvu. Tuomet iš maršrutizatoriaus ištraukite visus kabelius. Tinklo kabelį, kuris jungia maršrutizatorių su tinklo šakotuvu, ištraukite iš lizdo, įjunkite į savo nešiojamąjį kompiuterį ir atidarykite interneto naršyklę. 

Spartos matavimas galimas dviem būdais. Vienas iš jų – tai https://init.lt/internetas/greicio-matuokle/. Tereikia paspausti „Go“ mygtuką ir gausite Jums reikalingus duomenis. 

Jeigu norite išmatuoti interneto spartą į užsienį, įeikite į puslapį https://www.speedtest.net/. Išsirinkite vieną iš mėlynų žvaigždučių, kurios žymi miestus ir paspauskite. Tuomet spustelėkite „Begin Test“ mygtuką. Viskas! Matuoklė parodys Jūsų duomenų parsisiuntimo ir išsiuntimo greitį. 

Tuomet sujunkite tinklo kabelius atgal į maršrutizatorių ir šakotuvą. Jei problema nedingo, greičiausiai Jums reikalinga vidinio tinklo patikra. 

Konsultacija su paslaugos tiekėju

Jeigu patys nerandate lėto interneto priežasčių, rekomenduojama kreiptis į savo interneto tiekėją. Visgi, prieš skambinant verta perkrauti įrenginius, mat tikėtina, jog tą patį pasiūlys ir konsultantai. Taip pat rekomenduojama patikrinti Wi-Fi stiprumą bei atlikti interneto spartos matavimą. Atkreipkite dėmesį į tai, ar internetas būna lėtas tam tikru paros metu, ar nuolat. Tokiu būdu palengvinsite darbą tiekėjui. Nepamirškite pasidomėti pasirinkto plano ypatumais. Jeigu senas variantas Jūsų netenkina, pamėginkite susitarti dėl greitesnio plano. 

Kiek greitas arba lėtas yra Init internetas?

Init siūlo 4 skirtingus planus – MIDI, MAKSI, SUPER MAKSI ir MEGA. Midi plano greitaveika siekia iki 100 Mbps, Maksi – iki 400 Mbps, Super maksi – iki 1 Gbps, Mega – iki 2 Gbps. Dabar aptarkime, koks internetas yra laikomas greitu. 

Kalbant apie atsisiuntimo greitį, 50 Mbps jau yra laikomas geru variantu. Jis suteikia galimybę vienu metu transliuoti HD vaizdo įrašus keliuose įrenginiuose, greitai atsisiųsti didelius failus, naršyti internete. 100 Mbps yra labai spartus internetas. Toks greitis leidžia atlikti sudėtingas užduotis, pavyzdžiui, transliuoti kelis 4K vaizdo įrašus vienu metu. Nuo 500 Mbps iki 1 Gbps internetas yra laikomas itin greitu. Įprastai jis gali apimti daugelio įrenginių veiklą vienu metu be jokių sulėtėjimų. 

1–2 žmonėms dažniausiai užtenka 50–100 Mbps greitaveikos. Jeigu namuose gyvena 3–4 asmenys, įprastai pakanka 100–200 Mbps. Didesniam žmonių skaičiui rekomenduojama turėti virš 200 Mbps. 

Bet kokiu atveju, kaip galite matyti, 50 Mbps yra laikomas geru variantu. Tačiau INIT pasiūlymai prasideda net nuo 100 Mbps ir siekia 2 Gbps. Taigi, įmonės siūlomas internetas pasižymi išties dideliu greičiu. 

    Domina išsamesnė informacija?

    Palikite savo kontaktus ir mes su Jumis susisieksime per artimiausias 2 darbo valandas.